Podsumowanie w Galerii

Sztuki plastyczne, poezja, muzyka i rzemiosło artystyczne zagościły wspólnie w sali konferencyjnej ratusza Targówka. W takiej oprawie podsumowano dorobek artystyczny dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej Krystyny Bachanek w roku szkolnym 2001/2002. W zajęciach uczestniczyło 35 uczniów (4 - 18 lat), próbując swych sił w różnych technikach: rysunku, malarstwie, linorycie, malowaniu na szkle. Część prac powstała podczas pleneru w Mielnie, w którym uczestniczyli także rodzice lubiący malować.
      Sprawdzianem poziomu prac był udział w 3 konkursach plastycznych: "Świat za 100 lat" w DK "Zacisze", "Świat roślin i wody" w klubie "Lira" i "Kolory ziemi", organizowany przez ZG Towarzystwa Przyjaciół Dzieci - Zofię Chodorowską w Galerii "Lufcik".
      W każdym z konkursów podopieczni Krystyny Bachanek otrzymywali nagrody i wyróżnienia, a pracownia nagradzana była za wysoki poziom prac. Grafiki Zuzanny Borys, Izy Grzegorzewskiej, Oli Jaworskiej, Magdy Kirpluk, Moniki Puchalskiej, Anety Smogorzewskiej i Dagmary Sierańskiej wybrano jako ilustracje tomiku wierszy laureatów VI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Kolory mojego dzieciństwa".
      24 kwietnia autorki najwyżej ocenionych w roku 2001/2002 prac otrzymały dyplomy: Laura Kowalska - za nagrodę specjalną im. Antoniego Chodorowskiego w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym w dziedzinie grafiki, 12-letnia Marta Mroczkowska - za główną nagrodę malarską w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym - pracę publikujemy, Aleksandra Jaworska - za wysoki poziom w technice grafika komputerowa. Za tomik "Wiersze" uhonorowana dyplomem została również Klaudia Cylińska, studentka II roku SGGW, wcześniej uczestniczka zajęć pracowni pani Krystyny.
      Wręczenie dyplomów poprzedził koncert gitarowy w wykonaniu Emila Ducha i Krystiana Cylickiego oraz recytacja wierszy Klaudii Cylińskiej w wykonaniu Moniki Puchalskiej i Piotra Wyrzykowskiego.
      Uroczystość miała charakter spotkania rodzinnego. Na koncert i wernisaż przybyli rodzice, rodzeństwo i dziadkowie autorów prac. Nie zawiedli także członkowie grupy twórczej "Kontrasty", założonej i prowadzonej przez Krystynę Bachanek. Oglądając jej prace i portrety Walerii Korsak - Rabś wspominali ubiegłoroczne plenery i umawiali się na następne. Sponsorami imprezy byli: Urząd Dzielnicy Targówek oraz Franciszka Cylińska, babcia Klaudii.

Żeby powiększyć miniaturę kliknij na niej