Koszykarski Mega Show

Już po raz siódmy DOSiR Praga Północ z Akademią Leona Koźmińskiego organizuje Trio Basket. Impreza stale się rozrasta i cieszy coraz większym uznaniem i powodzeniem.

Tym razem do rozgrywek eliminacyjnych w Hali Sportowej przy Szanajcy zgłosiło się 70 drużyn reprezentujących tyleż samo szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznym turnieju wzięła udział rekordowa liczba drużyn: 57 męskich i 13 żeńskich.

Atmosferę podgrzewała dobra i głośna muzyka prezentowana przez najlepszego DJ Warszawy. Od godziny 10.00 do 18.30 trwała walka o zakwalifikowanie się do finału, który odbędzie się w sobotę 28 marca br. w nowej Arenie Ursynów przy ul. Pileckiego 122.

Bój w 4 grupach męskich i jednej żeńskiej trwał przez osiem godzin. Z każdej grupy do finału mogły przejść tylko po dwa zespoły. W wyniku naprawdę ambitnej walki o wejście o ścisłego finału zakwalifikowało się 8 najlepszych drużyn męskich: "Parzymy Czaju" z 78 LO im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, "XVILO" z liceum im. S. Sempołowskiej, "Moto myszy" z 78 LO im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, "Postawcie nam kubła" z 50 LO im. Ruy Barbossa, "Kiepy-Gibsztyle" z 78 LO im. M. Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, "Gastronomia" z ZS. Gastronomicznych, "DW-LOT-1" z 39 LO im. Lotnictwa Polskiego oraz "Dzikie łanie z Suwalskiej Puszczy" z 21 LO im. H. Kołłątaja. W grupie kobiet dalej przechodzą trzy drużyny: "Piłsudski Girls" z LO im. J. Piłsudskiego, "LO 39" z LO im. Lotnictwa Polskiego" oraz "Kolorowe dropsy" z LO. im. J. Słowackiego.

Ten team Akademii Koźmińskiego z DOSiR Praga Północ nie jest przypadkowy. Przecież to z DOSiR wychował wielu znakomitych koszykarzy, grających dziś w pierwszej lidze. W 2003 drużyna pod kierunkiem trenera Andrzeja Nowaka zdobyła Mistrzostwo Polski w kategorii kadetów. Tu wielokrotnie zdobywano Mistrzostwo Warszawy i Mazowsza. Koźmiński natomiast wiedzie prym w koszyków akademickiej. Jest liderem w nauce i sporcie wśród uczelni niepublicznych.

Celem tego profesjonalnego turnieju jest, by młodzież licealna, aby każdy młody człowiek poczuł ducha gry i sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Profesjonalna sala, profesjonalni sędziowie, profesjonalne nagrody, profesjonalne zawody!

Dbamy o licealistę: chcemy, aby każdy poczuł się ważnym, wartościowych człowiekiem-zawodnikiem. TRIO BASKET to profesjonalny turniej koszykówki ulicznej dla kobiet jak i mężczyzn rozgrywany na sali. Walka na całego. Przyjdź! Mile widziany każdy licealista: gracz i kibic.

ZAPRASZAMY: 28 marca (SOBOTA),
Arena URSYNÓW, start o godz.16.00 Program:

* Turniej koszykówki kobiet i mężczyzn - Trio Basket (VII EDYCJA )
* Konkurs wsadów
* Wybór najlepszego gracza turnieju
* Pokazy chearleaders - formacja HASAO
* Pokazy wsadów i freestyle - triki z piłką w wydaniu Streetball Project Crew
* Podczas finału koncert "Afromental"

Zapewniamy:

* Megaatrakcyjne nagrody od sponsorów
* Liczne gadżety dla wszystkich uczestników
* Pula nagród dla publiczności 10 000 zł
* Napoje, ciepły posiłek dla zawodników
* Stypendium sportowe dla najlepszego gracza turnieju
* Poczęstunek dla trenerów
* Supermuzę
* Świetną zabawę

Iinformacje: tel. 022 398 88 42;
mail: azs@kozminski.edu.pl lub na stronie www.triobasket.pl

Foto i tekst: Andrzej Białowąs