Zima z Agape

3 marca w hali sportowej BOS przy ul. Strumykowej 21 odbył się III halowy turniej piłki nożnej drużyn z rocznika 1995 i młodszych pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka Jacka Kaznowskiego, przy współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Pomocy Społecznej.

Organizatorami turnieju był Białołęcki Ośrodek Sportu i Parafialny Klub Sportowy AGAPE Białołęka. W turnieju wzięło udział 12 drużyn po 12 zawodników. Wyniki drużynowe turnieju - finał A: 1 miejsce - GKP Targówek; 2 - PKS AGAPE 1 Białołęka; 3 - PUKS Mewa Mińsk Mazowiecki; 4 - Orły Zielonka

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Maciej Radomski PUKS Mewa Mińsk Mazowiecki, najlepszym bramkarzem Dominik Dziuba PKS AGAPE 1 Białołęka, królem strzelców Szymon Maruszewski PKS AGAPE 1 Białołęka.

Drużyny podzielone na 3 grupy po 4 w każdej rozgrywały mecze eliminacyjne i finałowe systemem każdy z każdym. Zwycięzcy grup przechodzili bezpośrednio do finału A, drugie drużyny do finału B, trzecie do finału C. Finał D rozgrywały drużyny, które zajęły 4 miejsca w grupach.

W finale A po zwycięstwie PKS AGAPE Białołęka 5-0 nad Orłami Zielonka, i remisem 1-1 GKP Targówka z Mewą Mińsk Maz., PKS AGAPE Białołęka objął prowadzenie. W meczu pomiędzy GKP Targówek a AGAPE Białołęka do 10 minuty wynik 0-0 dawał szansę AGAPE Białołęka na końcowy sukces. Niestety w 10 minucie Targówek strzelił bramkę. Do końca meczu AGAPE Białołęka nie udało się wyrównać. Zwycięstwo AGAPE Białołęka 1-0 nad Mewą Mińsk Maz. dawało jeszcze cień teoretycznej nadziei AGAPE na pierwsze miejsce. Niestety, GKP Targówek wygrywając 2-0 ostatni mecz finału z Mewą Mińsk Maz. przypieczętował swoje zwycięstwo w turnieju.

W ocenie biorących udział w turnieju trenerów, rodziców i zawodników turniej był sukcesem organizacyjnym i doskonałą zabawą sportową. Zawodnicy grający w turnieju oprócz wody do picia niezbędnej przy tego rodzaju zawodach otrzymali kanapki, pączki i czekolady. Było to możliwe dzięki olbrzymiemu wkładowi pracy społecznej rodziców i wolontariuszy Klubu. Na szczególne wyróżnienie i podziękowania zasługują Panie Lidia Nowaczyńska, Jolanta Płatek, Joanna Telakowiec i Klaudia Krzemińska.

Całość turnieju organizacyjnie przygotował Pan Andrzej Telakowiec, kierownik drużyny Żaków PKS AGAPE Białołęka. Dziękujemy Burmistrzowi Dzielnicy Panu Jackowi Kaznowskiemu za patronat, puchary i medale, Ośrodkowi Pomocy Społecznej za statuetki, Białołęckiemu Ośrodkowi Sportu za pomoc techniczną przy organizacji turnieju.

Korzystając z okazji chciałbym przypomnieć, że 10 marca organizujemy dwa turnieje sportowe:

1. Halowy turniej piłki nożnej dla drużyn gimnazjalnych pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Białołęka Pana Jacka Kaznowskiego przy współpracy z BOS i OPS. Turniej jest pierwszym z cyklu trzech turniejów piłkarskich jakie planujemy zorganizować dla drużyn AMATORSKIEJ LIGI JUNIORÓW AGAPE. Kolejne dwa turnieje odbędą się na boiskach a zakończenie przewidujemy w maju. Turniej rozegramy w hali BOS-u przy ul. Strumykowej od godziny 10. System rozgrywek zależeć będzie od liczby zgłoszonych drużyn.

2. Piąty Turniej Rodzinny w tenisa stołowego. Gramy w SP nr 314 od godziny 13. Drużyny rodzinne w składzie: rodzice, rodzic + dziecko lub dzieci grają do trzech wygranych setów w meczu (w tym gra deblowa) i do dwóch przegranych meczy.
24 marca w SP nr 314 rozegramy szósty z kolei turniej indywidualny w tenisa stołowego o Grand Prix Białołęki. Kategorie kobiety i dziewczęta oraz chłopcy SP rozpoczynają zawody o 13, kategoria OPEN zaczyna grać o godzinie 14.

Zapraszamy do udziału w zajęciach tenisa stołowego – bezpłatnie i bez ograniczeń wieku w poniedziałki i piątki od 17.30 do 19. 30 w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 121.

Szachistów zapraszamy w środy i w piątki od 16 do sali w Domu Katechetycznym przy Myśliborskiej 100.
Wszystkich ludzi dobrej woli informujemy, że za pośrednictwem Stowarzyszenia PARAFIADA im. Św. Józefa Kalasancjusza, można dokonać wpłaty 1% podatku na Parafialny Klub Sportowy AGAPE Białołęka. Druki na wpłatę z pełną informacją jak należy to zrobić znajdują się w Parafii NMP Matki Pięknej Miłości przy ul. Myśliborskiej 100.

Jarek Filipowicz
Sekretarz PKS AGAPE Białołęka