Harcerski finał WOŚP 2007

14 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra ponownie - tym razem po raz piętnasty. Tak jak co roku Hufiec ZHP Warszawa Praga Północ przy wsparciu Domu Kultury "Świt" organizuje Praski Sztab WOŚP.

Podczas tegorocznego finału nasz sztab będzie wspierany przez siedemdziesięciu wolontariuszy wyposażonych w identyfikatory oraz puszki. W większości będą to harcerze oraz instruktorzy Hufca Warszawa Praga Północ. W trakcie tegorocznego finału zbieramy pieniądze na pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach oraz na naukę pierwszej pomocy.

Naszych wolontariuszy będzie można spotkać na terenie całej Pragi Północ, Targówka, Białołęki oraz Marek. Będą widoczni w okolicach większych centrów handlowych, urzędów dzielnic i gmin, w szkołach oraz na ulicach. Po zakończeniu kwesty, wszyscy kwestujący udadzą się do Domu Kultury "Świt", gdzie dokonamy zliczenia zebranych środków. W "Świcie" na zgłodniałych wolontariuszy czekać będzie specjalnie przygotowany na tę okazję ciepły posiłek oraz herbata.

Praski finał, jak zawsze, zakończy się wielkim koncertem, na którym zagrają specjalnie zaproszone zespoły, które wedle głównego założenia finałów WOŚP zrzekają się honorariów za swój występ. Impreza będzie wzbogacona o licytacje orkiestrowych gadżetów. Początek orkiestrowego grania przewidujemy na godzinę 15, koncert potrwa do 21. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na część muzyczną naszego finału, podczas którego wystąpią zespoły prezentujące różne gatunki muzyczne, m.in. "Plebania" - punkrockowy zespół przyjeżdżający do nas aż z Helu, piosenki Jacka Kaczmarskiego w bardzo oryginalnym wykonaniu oraz pokaz gorących tańców rodem z Ameryki Łacińskiej. W czasie finału niewątpliwymi atrakcjami będzie wizyta motocyklistów z klubu miłośników jednośladów oraz wyścigi zdalnie sterowanych modeli samochodów.

Nad bezpieczeństwem kwestujących oraz koncertu finałowego będzie czuwać Straż Miejska oraz północnopraska policja. Mamy nadzieję, że uda nam się zebrać pokaźną kwotę, która później zostanie przeznaczona przez Fundację WOŚP na ratowanie dzieci poszkodowanych w wypadkach. Do tej pory Praski Sztab podczas sześciu finałów uzbierał i przekazał Fundacji blisko 250 tys. zł!

Gorąco liczymy na Państwa wsparcie podczas XV Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszamy!

pwd. Adrian Brzeziński
rzecznik prasowy